هراسان بازار میلیون اخبار اقتصادی و بازرگانی

هراسان: بازار میلیون اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار حوادث عکس + فرار به ترکیه بعد از دزدی 7 میلیاردی از تاجر افغان

پنج عضو باند دزدی مسلحانه که با ترساندن تبعه خارجی، هفت میلیارد تومان از او دزدی کرده بودند، بعد از فرار به ترکیه و بازگشت به کشور عزیزمان ایران دستگیر شدند.&nb

عکس + فرار به ترکیه بعد از دزدی 7 میلیاردی از تاجر افغان

فرار به ترکیه بعد از دزدی 7 میلیاردی از تاجر افغان +عکس

عبارات مهم : تاکسی

پنج عضو باند دزدی مسلحانه که با ترساندن تبعه خارجی، هفت میلیارد تومان از او دزدی کرده بودند، بعد از فرار به ترکیه و بازگشت به کشور عزیزمان ایران دستگیر شدند.

به گزارش جام جم، 6 مرداد سال گذشته، راننده یک تاکسی بین شهری که از تایباد عازم مشهد بود با یک دستگاه خودروی سواری پژو 405 نقره ای در بزرگراه مواجه شد که سرنشینان آن، خودروی تاکسی را با ترساندن سلاح متوقف کردند. دزدان مسلح جهت جلوگیری از فرار راننده، لاستیک تاکسی را با شلیک گلوله پنچر کردند. سه سرنشین پژو 405 با ترساندن سلاح و زور از سرنشین تاکسی که یک تاجر افغان بود مقادیر زیادی ریال سعودی، درهم امارات و دینار کویت به ارزش تقریبی هفت میلیارد تومان،همراه گذرنامه به دزدی برده و متواری شدند. دزدان هنگام فرار دوباره به سمت ماشین شلیک کردند.

عکس + فرار به ترکیه بعد از دزدی 7 میلیاردی از تاجر افغان

با گزارش این دزدی مسلحانه به مرکز فوریت های پلیسی 110 و اهمیت موضوع، طرح مهار بلافاصله به اجرا گذاشته شد و مشخصات ظاهری سارقان و خودروی آنها به تمام تیم های گشتی پلیس استان خراسان رضوی و استان های همجوار اعلام شد. سارقان در صحنه دزدی هیچ سرنخی از خود بر جای نگذاشته بودند و تحقیقات جهت شناسایی و دستگیری عاملان این دزدی مسلحانه ادامه یافت.

کارآگاهان مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی در چند مرحله به شهرستان تایباد و گمرگ مرز «دوغارون» اعزام شدند و به تحقیقات علمی، فنی و پلیسی خود ادامه دادند.آنها در ادامه تحقیقات به سرنخ هایی رسیدند که به شناسایی دونفر از عاملان مهم این باند دزدی مسلحانه منجر شد.

پنج عضو باند دزدی مسلحانه که با ترساندن تبعه خارجی، هفت میلیارد تومان از او دزدی کرده بودند، بعد از فرار به ترکیه و بازگشت به کشور عزیزمان ایران دستگیر شدند.&nb

ردزنی های اطلاعاتی کارآگاهان حاکی از آن بود که این دو متهم به ترکیه گریخته اند. بررسی های بعدی پلیس مشخص کرد عاملان دزدی قبل از سفر با مراجعه به یک صرافی، بخشی از وجوه سرقتی را به ریال تبدیل و یک دستگاه تریلر و خودروی سواری گران قیمت نیز خریداری کرده اند.

پس از گذشت 19 ماه از وقوع این سرقت، کارآگاهان مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی استان و ماموران انتظامی تربت جام و پلیس «فریمان» همچنان به ردزنی های گسترده اطلاعاتی خود در این رابطه ادامه دادند و به اطلاعاتی دست یافتند که خبر از بازگشت متهمان به کشور عزیزمان ایران و اختفای آنها در مشهد می داد. بعد از گمانه زنی های زیاد درخصوص محل تردد این دو سارق و کنترل و مواظبت های پوششی، محل اختفای این افراد شناسایی و پلیس در اقدامی غافلگیرانه، آنها را دستگیر کرد.دو متهم در برابر شواهد و مستندات موجود به دزدی مسلحانه با همدستی سه نفر دیگر اعتراف کردند.

سردار قادر کریمی، فرمانده انتظامی خراسان رضوی در این باره گفت: ماموران انتظامی شهرستان تربت جام در عملیاتی یکسان با فرماندهی انتظامی شهرستان فریمان و کارآگاهان مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی وارد عمل شده است و در آخرین مرحله از این عملیات، بعد از چند ساعت کنترل و مواظبت های نامحسوس، سه عضو دیگر این باند دستگیر و در بازرسی ها دو دستگاه خودروی سواری پژو 405 و 206 نیز کشف شد.

عکس + فرار به ترکیه بعد از دزدی 7 میلیاردی از تاجر افغان

واژه های کلیدی: تاکسی | ترکیه | انتظامی | خراسان رضوی | فرمانده انتظامی | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs