هراسان بازار میلیون اخبار اقتصادی و بازرگانی

هراسان: بازار میلیون اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی پاسخ مقامات کشور عزیزمان ایران به وزیر خارجه آمریکا سخت بود / سی ان ان

شبکه تلویزیونی سی ان ان اعلام کرد: مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا یک روز بعد از طرح مطالبات 12 گانه از ایران، با پاسخ سخت مقامات و یکی از فرماندهان ارشد نظامی این

پاسخ مقامات کشور عزیزمان ایران به وزیر خارجه آمریکا سخت بود / سی ان ان

سی ان ان: پاسخ مقامات کشور عزیزمان ایران به وزیر خارجه آمریکا سخت بود

عبارات مهم : ایران

شبکه تلویزیونی سی ان ان اعلام کرد: مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا یک روز بعد از طرح مطالبات 12 گانه از ایران، با پاسخ سخت مقامات و یکی از فرماندهان ارشد نظامی این کشور مواجه شد.

به گزارش ایرنا، رسانه آمریکایی در گزارشی با زیر نویس «تهران پاسخی خشمگینانه به واشنگتن داد»، گفت: یک فرمانده ارشد نظامی کشور عزیزمان ایران به بیانات تند آمریکا (پمپئو) پاسخ داد.

رسانه تصویری آمریکایی در این گزارش که چندین بار پخش شد، افزود: یک روز بعد از آنکه ارشدترین دیپلمات آمریکایی کشور عزیزمان ایران را به اعمال فشارهای نظامی، تحریم ها و درهم کوبیدن ترساندن کرد، یک فرمانده عالی نظامی جمهوری اسلامی گفت که مردم کشور عزیزمان ایران مشت (محکمی) بر دهان پمپئو خواهند زد.

پاسخ مقامات کشور عزیزمان ایران به وزیر خارجه آمریکا سخت بود / سی ان ان

سی ان ان ادامه داد: این درحالی بود که پمپئو در برابر انتقاد از آنچه در قبال کشور عزیزمان ایران مطرح کرده بود، گفت آنچه بیان کردم معیارهای سطح پائینی بود که از همه کشورها انتظار می رود، ما «قوانین خاصی» وضع نکردیم، تنها از آنها (تهران) خواستیم رفتاری عادی و نه دشمنی داشته باشند.

جمانه کارداشه (Jomana Kardasheh) خبرنگار سی ان ان از استانبول در این باره گفت: سخن یک فرمانده عالی نظامی کشور عزیزمان ایران که «ایرانیان باید مشت بر دهان وزیرخارجه آمریکا بکوبند»، پاسخی است که باید انتظار آن را داشت. در گذشته نیز چنین پاسخ هایی را از طرف مقامات ایرانی در مورد واشنگتن شنیده ایم.

شبکه تلویزیونی سی ان ان اعلام کرد: مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا یک روز بعد از طرح مطالبات 12 گانه از ایران، با پاسخ سخت مقامات و یکی از فرماندهان ارشد نظامی این

خبرنگار سی ان ان همچنین به تصویر العمل مدیر جمهوری کشور عزیزمان ایران در این رابطه اشاره کرد و گفت: حسن روحانی نیز اساسا بیان کرد، آمریکا تصور کرده چه کسی است تا (بگوید) کشورها مستقل چه باید انجام دهند.

خبرنگار این رسانه سپس در باره انتقادها از سخنان ضدایرانی پمپئو گفت: بسیاری از کارشناسان فهرست درخواستی وزیر خارجه آمریکا را «دست نیافتنی» و «توهم» توصیف کرده و ناممکن می دانند تا شاهد باشیم پایتخت کشور عزیزمان ایران فهرست 12درخواست مطرح شده است را بپذیرد.

کارداشه ادامه داد: اگر اعمال چنین فشارهایی موثر بود با برجام کار با کشور عزیزمان ایران خاتمه نمی یافت، بعضی رویکرد دولت ترامپ جهت فشار فزاینده بر پایتخت کشور عزیزمان ایران را تائید می کنند که اسرائیل (رژیم صهیونیستی) و کشورهای حوزه خلیج فارس به عنوان رقیب کشور عزیزمان ایران با کاخ سفید همسو هستند، ولی اروپا جهت ایجاد سپر دفاع از شرکت های خود در برابر اعمال این فشارها تلاش می کند.

پاسخ مقامات کشور عزیزمان ایران به وزیر خارجه آمریکا سخت بود / سی ان ان

خبرنگار سی ان ان در آخر گفت: باید دید که تصویر العمل بعدی و پاسخ کشور عزیزمان ایران و همچنین تصویر العمل بین المللی چگونه است؟ لیکن آمریکا جهت اجرایی کردن این خواسته نیازمند حمایت جهانی هست. بعد باید منتظر ماند و دید.

به گزارش ایرنا، سردار اسماعیل کوثری جانشین فرماندهی قرارگاه ثارالله پایتخت کشور عزیزمان ایران در تصویر العمل به ادعاهای روز دوشنبه ( 31 اردیبهشت ماه) پمپئو، تاکید کرد: ملت کشور عزیزمان ایران در برابر این ها یکپارچه بایستند و مشت محکمی بر دهان وزیر امور خارجه آمریکا و کسانی که از آنها حمایت می کنند خواهند زد. وی که جدیدا معرفی شده است به نظرم نسبت به پرسشها بین المللی به خاص کشور عزیزمان ایران چندان توجیه نیست. 12 موردی هم که مطرح کرد هر کدام در گذشته مشخص شده است است.

شبکه تلویزیونی سی ان ان اعلام کرد: مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا یک روز بعد از طرح مطالبات 12 گانه از ایران، با پاسخ سخت مقامات و یکی از فرماندهان ارشد نظامی این

پمپئو که حدود یک ماه پیش از ریاست شرکت جاسوسی آمریکا به سمت وزیر امور خارجه منصوب شده، عصر دوشنبه در سخنانی مملو از اتهام های بی اساس علیه کشور عزیزمان ایران روش تازه واشنگتن را در قبال پایتخت کشور عزیزمان ایران بعد از اعلام خروج آمریکا از برجام که با انتقادهای زیادی روبرو شد، اعلام کرد.

وی گفت: آمریکا بعد از خروج از برجام به دنبال شدت یافتن فشار مالی و تحریم های بی سابقه علیه ایران، جلوگیری از نفوذ و هژمونی منطقه ای این کشور و ممانعت از برنامه های هسته ای و موشکی پایتخت کشور عزیزمان ایران است.

پاسخ مقامات کشور عزیزمان ایران به وزیر خارجه آمریکا سخت بود / سی ان ان

پمپئو در صحبت خود که 12 شرط جهت کشور عزیزمان ایران گذاشته مدعی شد که برجام نقایص مرگبار دارد و دنیا را به خطر انداخته است.

رئیس جمهوری کشور عزیزمان ایران نیز در تصویر العمل به این ادعاها با بیان اینکه دولت تازه آمریکا این کشور را به 15 سال پیش برگردانده، گفت:همه کشورهای دنیا خواهان استقلال در تصمیم هستند وشاید آمریکایی ها بتوانند با فشاردر بعضی جاها کاری پیش ببرند، ولی منطق نمی پذیرد که بواهند جهت دنیا تصمیم بگیرند.

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز با اشاره به اینکه آژانس بین المللی انرژی اتمی در همه 10 گزارش فصلی خود پایبندی کشور عزیزمان ایران به برجام را قبول کرده هست، گفت: (آژانس) تصریح کرده که همه دسترسی های مورد نیاز را (از سوی ایران) دریافت کرده است.

موگرینی تاکید کرد: اتحادیه اروپا به استمرار اجرای کامل و موثر برجام متعهد است و تا زمانی که کشور عزیزمان ایران به همه تعهدهای هسته ای خود پایبند باشد (همچنان که تاکنون بوده) متعهد خواهد ماند.

وزیر خارجه کشور عزیزمان ایران نیز در توئیتر با رد سخنان پمپئو نوشت: دیپلماسی حقه بازی آمریکا صرفا بازگشت به عادت های گذشته هست. این کشور محبوس در توهمات و سیاست های شکست خورده ای است که از سوی گروههایی با منافع خاص دیکته می شود. همان گزینش های غلط را تکرار می کند و به تبع آن همان نتیجه های زیان بار را برداشت خواهد کرد.

وزارت امور خارجه کشور عزیزمان ایران نیز در بیانیه ای بیانات سخیف وزیر خارجه آمریکا را نشانه درماندگی مقام های این کشور اعلام کرد و افزود: کشور عزیزمان ایران با رد تک تک اتهامات و اکاذیب مطرح شده است در این به اصطلاح روش جدید، بیانات وقیحانه پمپئو را مداخله آشکار در امور داخلی خود می داند.

رئیس جمهوری آمریکا 18 اردیبهشت ماه خروج این کشور را از توافق هسته ای 1+5 با کشور عزیزمان ایران (برجام) اعلام کرد که نقض آشکار تعهد واشنگتن جهت اجرای کامل این پیمان و زیرپاگذاشتن قطعنامه 2231 شورای امنیت شرکت ملل است.

واژه های کلیدی: ایران | تصویر | ایرانی | آمریکا | ایرانی | تصویری | آمریکایی | ایرانیان | وزیر امور خارجه | وزیر خارجه کشور | وزارت امور خارجه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs